Dzisiaj

środa, 15 lipiec 2020 Henryka, Anny i Włodzimierza

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Tor teatralny – Teatr Kątem w odcinkach

Opis: 

Tor teatralny – Teatr Kątem w odcinkach. Spektakl teatralny powstanie na podstawie specjalnie przygotowanego, autorskiego scenariusza Grzegorza Stawiaka i zostanie wyemitowany w sieci w 10 odcinkach. Na zakończenie cyklu zamieścimy specjalny odcinek podsumowujący przygotowania i realizację projektu -brief backstage.
Start 26.06 godz. 19:00. www.dok.pl, FB:DzierzoniowskiOsrodekKultury

BlackOut Teatr Kątem odc. 1 / „Kultura w sieci” Tekst i reżyseria: Grzegorz Stawiak Dzierżoniowski Ośrodek Kultury Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Ogłoszenie stanu epidemii odczuliśmy w Teatrze Kątem tak, jakby nam wygaszono światło w trakcie największej gorączki prób przed premierą. Zamknięto nas w domach , nie mogliśmy się spotykać, a marzył się kwietniowy wyjazd na festiwal do Zduńskiej Woli ze spektaklem nad którym pracowaliśmy. Zanurzyliśmy się w we własne światy, w domowe życie. Różne stany przechodziliśmy, rozmaitych doświadczyliśmy sytuacji, myśleliśmy sobie każdy swoje. Pisaliśmy na Facebooku o świecie, który obserwowaliśmy, wyciągaliśmy wnioski z tych obserwacji. Mamy konkluzje – summę tego „blackout’u” - podzieliliśmy tedy losowo napisanie tekstów do scen naszego epizodycznego spektaklu w odcinkach i postanowiliśmy je filmować starając się jakoś zachować poetykę teatru, a nie tworzyć film. Czy nam się to udaje – zobaczymy. Nie jesteśmy bohaterami tych scen – jesteśmy aktorami, gramy je. Sceny są fikcją, czasami artystycznym przetworzeniem w obszar teatralnych ekwiwalentów rzeczywistości, czasami cytatem, ale ich podobieństwo do zdarzeń autentycznych jest przypadkowe – jak to w sztuce.

https://www.youtube.com/watch?v=8lowkZ0F3cU
Grzegorz Stawiak – ukończył Państwowe Studium Kulturalno-Oświatowe i Bibliotekarskie we Wrocławiu, a potem Wydział Wiedzy o Teatrze w PWST w Warszawie. Jest animatorem kultury, instruktorem teatralnym, teatrologiem, nauczycielem wiedzy o teatrze oraz pedagogiem. Od wielu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, pracuje z recytatorami, wykonawcami teatru jednego aktora, współpracował przy powoływaniu klas teatralnych w XIV LO we Wrocławiu. Związany od 2002 r. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz z Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie prowadzi Teatr Kątem. Otrzymał Nagrodę Główną i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 37. Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru” w kategorii „Instruktor Roku” (2004) oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007).

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

Data imprezy: 
piątek, Czerwiec 26, 2020 - 19:00
Kategoria imprezy: 
Teatr
Kup bilet on-line