Dzisiaj

środa, 29 styczeń 2020 Zdzisława, Zenona i Waleriana

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Teatr„KĄTEM“

TEATR KĄTEM rozpoczyna XXI sezon działalności, wznawia zajęcia 4 września 2018 r. 
i przyjmie adeptów!
Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie dzierżoniowskiego kinoteatru oraz w innych miejscach. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości, nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury i dobrze się przy tym wszystkim bawić. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Teatru Kątem sposobią także kandydatów do szkół teatralnych – jest już grupa tych szczęśliwców: studentów i absolwentów.
Kandydaci mogą zapisać się do Teatru Kątem w czasie Dni Otwartych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury 10 września w godz. 17.00-19.00 a także we wrześniu 2018 r we wtorki i czwartki. w godzinach 18.00-20.00 podejrzeć próby, porozmawiać z instruktorem i aktorami TK. 
Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 16:00 na scenie w kinoteatrze – wejście dużymi drzwiami od parkingu.
Próby Teatru Kątem odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki 
w godz. 16.00-20.00 lub 17.00-21.00 – uzgadniamy to z uczestnikami.
Zajęcia w Teatrze Kątem prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na:
www.teatr-ed.pnet.pl. Można go zapytać o szczegóły telefonując na nr: 607 104 795.

Gratulujemy nominacji Grzegorza Stawiaka do tytułu Osobowość Roku 2019.
List potwierdzający przyznanie nominacji można zobaczyć lub pobrać pod adresem: www.gazetawroclawska.pl/…/wro/Nominacja_Grzegorz_Stawiak.jpg
oraz informację z linkiem, gdzie można głosować na Grzegorza.
www.gazetawroclawska.pl/osobowosc

 

Kup bilet on-line