Dzisiaj

piątek, 26 kwiecień 2019 Marii, Marzeny i Ryszarda

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Spektakl „Kłamstwo”

Opis: 
WAŻNY KOMUNIKAT:
Informujemy, że spektakl„Kłamstwo” zaplanowany na:
- 21.01.2019 (poniedziałek), godz. 19:30 w Dzierżoniowie
z powodu hospitalizacji jednego z aktorów, zostanie przełożony na inny, najbliższy możliwy termin. We wtorek 22 stycznia 2019 r. po konsultacjach z ośrodkami podamy nowe daty powyższych spektakli – komunikat ukaże się na stronach poszczególnych ośrodków. Dołożymy wszelkich starań, by odbyły się one w dogodnych dla widzów terminach. Bilety zachowają swoją ważność – na wszystkie te spektakle jest komplet widzów. Przepraszamy za utrudnienia, to losowe zdarzenie, na które organizator, producent i aktorzy nie mają wpływu.
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na e-mail: biuro@monolitart.com.pl.
Pozdrawiamy
Agencja Artystyczna Monolit
HIT! Spektakl "Kłamstwo" w Dzierżoniowie! Promocja!
Już 21 stycznia 2019 r. o godz. 19:30 w Kinoteatrze Zbyszek (ul. Świdnicka 25) w Dzierżoniowie.
Specjalna promocja - dla pierwszych 20 osób przy zakupie 2 biletów na balkon w kasie DOK, każdy bilet za 60 zł!
Bilety na wydarzenie w standardowych cenach: 75 zł i 90 zł można nabyć w kasie w budynku głównym DOK oraz w Internecie na portalu kupbilecik.pl.
Obsada: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska.
Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
 

Spektakl „Kłamstwo” w Dzierżoniowie

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
Obsada: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska!
Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego" z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Kłamstwo”:
- 21 stycznia 2019 r. (poniedziałek), godz. 19:30, Kinoteatr Zbyszek (ul. Świdnicka 25), Dzierżoniów.
Bilety na wydarzenie w cenach: 75 zł i 90 zł można nabyć w kasie w budynku głównym DOK (czynna pn. – pt. w godz. 10:30 – 17:30, tel. 74 64 65 019), kasie biletowej w Kinoteatrze (czynna w piątki, soboty i niedziele w godz. 15:30 – 20:00, tel. 74 64 64 658), Dziale Organizacji Imprez (soboty w godz. 9:00 – 15:00) oraz w Internecie na stronie organizatora (www.monolitart.com.pl w zakładce BILETY), na stronie DOK Dzierżoniów (www.dok.pl/kupbilet) oraz portalach: kupbilecik.pl i abilet.pl.
https://vimeo.com/236015466
Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl, tel. 500 263 286.
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.
Obsada: Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski, Adriana Kalska.
Data imprezy: 
poniedziałek, Styczeń 21, 2019 - 19:30
Kategoria imprezy: 
Teatr
Kup bilet on-line