Dzisiaj

środa, 15 lipiec 2020 Henryka, Anny i Włodzimierza

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Live Koncert w DOMu Studio wokalno-instrumentalne DOK

Opis: 

Serdecznie zapraszamy na domowe live sesje Studia Wokalno-Instrumentalnego działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury! 

Dziesiąta - przedostatnia już - domowa Live Sesja ekipy Studia wokalno-instrumentalnego DOK! Tym razem zaśpiewa dla Was nasza Emila Palimonka! 

Szykujemy dla Was coś specjalnego... cotygodniowy piątkowy live streaming na naszym Facebooku, gdzie poznacie bliżej naszych wokalistów. W ciągu dwóch miesięcy wokaliści z DOK-u przygotowywać będą swoje autorskie utwory, które zaprezentują podczas FINAŁU LIVE 15.06.20 r. przed ekranami Waszych komputerów i telefonów. Zajęcia prowadzą Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Zapraszamy, bądźcie z nami!

facebook.com/dzierzoniowski.osrodek.kultury

www.dok.pl 

LENDA/KOZUB

to debiutujący duet w skład którego wchodzą żona i mąż.

Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub.

Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. Ich pierwsze wspólne kroki, to busking na ulicach Teneryfy, który przerodził się w granie koncertów, wspólne tworzenie i życie. Silne uczucie pomiędzy muzykami dało początek ich pierwszym kompozycjom, które wydali na świat pod nazwą Our House By The Lake. Debiutancka EP-ka „Almost There” - inspirowana minimalizmem, przestrzenią, naturą i brzmieniami akustycznymi, została wydana w 2018r. 

Pomimo planowanej trasy koncertowej OHBTL, którą miały być „miesiące miodowe”, spędzone w starym hippie vanie, para nie wyruszyła. Zaraz po ślubie wstrzymali prace nad samochodem, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli kompozycje w języku polskim, które prawdopodobnie światło dzienne ujrzą jeszcze w 2020 roku, podczas pierwszych autorskich koncertów duetu. Nad produkcją materiału czuwa Marcin Bors, odpowiedzialny za albumy takich artystów jak Hey, Lao Che, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, czy Mrozu.

W zeszłym roku para została wyróżniona przez fundację artystyczną im. Kaliny Jędrusik i została laureatem nagrody „Młody Talent 2018”. Ponadto zdobyli I miejsce i nagrodę główną im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, (organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich), Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” z autorską kompozycją „Boo Hoo” oraz II miejsce na konkursie „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019. I choć każde z osobna może się pochwalić bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w tym roku stawiają swoje pierwsze wspólne kroki, jako debiutujący duet LENDA/KOZUB.

Paulina Lenda-Kozub - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Pochodzi ze Świdnicy, śpiewa od kilkunastu lat. Obecnie pracuje i skupiła się nad duetem LENDA/KOZUB, który współtworzy ze swoim mężem, gitarzystą Piotrem Kozubem. Instruktor grupy wokalnej sekcji Studio wokalno-instrumentalne DOK, działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. 

Finalistka pierwszej edycji programu „Mam Talent”, gdzie dała się poznać szerszej publiczności jako 15-latka. W 2009r. została zaproszona na wydawnictwo „Cafe Fogg 2”, gdzie pojawiła się obok M. Szcześniaka, N. Przybysz, czy M. Sadowskiej. Tego samego roku, wzięła udział w nagraniach drugiej części albumu „Psychodancing” Maćka Maleńczuka. W 2011r. cover piosenki „Fever” w jej wykonaniu pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu R. Zatorskiego „Los Numeros”. W 2014r. odbyła się premiera akustycznej płyty „Wolf Girl” (wydanej własnej sumptem) z autorskimi piosenkami Pauliny, wygrzebanymi z szuflady nastolatki, które w akustycznych aranżacjach zagrał Lesław Matecki (gitarzysta m.in. Brodki, Artura Rojka, czy Korteza). Cztery lata później, wraz ze swoim mężem, jako duet Our House By The Lake, dzięki platformie crowdfundingowej i wsparciu słuchaczy, wydali EP-kę „Almost There”. Zaraz po tym trafili pod skrzydła Marcina Borsa (producenta takich artystów, jak m.in. Hey, Lao Che, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, czy Mrozu). Aktualnie pracują z nim nad pierwszymi singlami i płytą w języku polskim jako duet LENDA/KOZUB. 

Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w tym m.in: 

- Nagroda Specjalna za wybitną interpretację utworu stricte bluesowego na drugim "Przeglądzie Piosenki Literackiej Papali”
- Grand Prix Fesitwalu „Rozdźwięki”
- 4 nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 pt. "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce" (Wyszków 2008r.): nagroda publiczności, wyróżnienie Prezesa Klubu 2012 i organizatora - p. A. Rębowskiego, wyróżnienie Ministra Sportu i Turystyki p. Mirosława Drzewieckiego oraz nagroda główna, Grand Prix Festiwalu  

- II miejsce w 7. Edycji Festiwalu "Serca Bicie" pamięci Andrzeja Zauchy w Operze Nova w Bydgoszczy
- Grand Prix XIII Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Amfiteatrze Kozienickim  

- Grand Prix i specjalna nagroda za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru patronki festiwalu na IX Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej
- 1. miejsce na przeglądzie "SLOT Scena Konkursowa" podczas 1. dnia Slot Art Festival 2016
- Grand Prix XV-lecia podczas jubileuszowej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Amfiteatrze Kozienickim  

- nagroda „Młody Talent 2018” (wyróżnienie dla duetu LENDA/KOZUB - wręczane co roku dla jednego zespołu, który jest nadzieją Fundacji Artystycznej im. Kaliny Jędrusik)c- II miejsce na konkursie „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019 dla duetu LENDA/ KOZUB (W ramach uzyskanej nagrody, jako laureaci zostali zaproszeni do zaśpiewania podczas koncertu galowego transmitowanego przez Program Trzeci Polskiego Radia wprost ze studia koncertowego im. Agnieszki Osieckiej) 

- I miejsce i nagroda główna im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich 

- Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” (z autorskim utworem „Boo Hoo”) 

Piotr Kozub – multiinstrumentalista, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, aktywnie koncertujący na arenie polskiej, jak i międzynarodowej (Dania, Niemcy, Czechy, Wyspy Kanaryjskie). Instruktor grupy instrumentalnej sekcji Studio wokalno-instrumentalne DOK, działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Czynnie rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznejoraz inżynierii dźwięku. Obecnie pracuje i skupia się nad duetem LENDA/KOZUB, który współtworzy ze swoją żoną, wokalistką Pauliną Lendą-Kozub. 

Laureat wielu nagród na przeglądach i festiwalach, w tym m.in: 

- nagroda za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy, Blues nad Bobrem (2014)  

- wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty akustycznego Festiwalu Bluesroads (2015) 

- laureat małej sceny festiwalu Rawa Blues Festiwal (2015) 

- II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyka Młodego Wrocławia (2015) 

- I miejsce na Festiwalu Imielin Blues Festiwal (2015) 

- Grand Prix X edycji festiwalu Las Woda Blues (2016)  

- I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Blues na Siewierskim Zamku (2016) 

- Grand Prix Kraśnik Blues Meeting (2016) 

- Nagroda publiczności Festiwalu Blues nad Bobrem (2016) 

- I miejsce na Festiwalu Blues nad Bobrem (2016) 

- I miejsce na Festiwalu Kielce Rockują (2016) 

- Nagroda publiczności Festiwalu Blues Alive (2017), Sumperk, Czechy 

- Reprezentant Polski podczas International Blues Challenge w Horsesns, Dania (2017) 

- udział w międzynarodowym Festiwalu Bluesfest Eutin (2017)  

- III miejsce na festiwalu im. Andrzeja Zauchy ”Serca Bicie" w Bydgoszczy (2018) 

Data imprezy: 
piątek, Czerwiec 12, 2020 (Całodzienne)
Kategoria imprezy: 
Koncert
Kup bilet on-line