Dzisiaj

środa, 15 lipiec 2020 Henryka, Anny i Włodzimierza

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Koncert Jubileuszowy Ewenement

Opis: 

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i zespoły Ewenement zapraszają na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 14.06.2019 r. w Kinoteatrze „Zbyszek” o godz. 18.00.
Zespoły taneczne, prowadzone przez Wojciecha Koguciuka, obchodzą swoje jubileusze: Mały Ewenement i Ewenement – 15.lecie; Ewenemencik – 10.lecie; Ewenement Plus – 5.lecie.
Wszystkie zespoły specjalizują się w tańcu nowoczesnym – funky jazz, hip-hop, look dance, elektric googie, new age, a ostatnio przede wszystkim street dance.
Zasadniczym celem grup tanecznych jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, ale ważne jest również zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Taniec jest współcześnie jednym z najlepszych sposobów wykształcenia jednostki twórczej. Dostarcza pozytywnych odczuć, związanych z muzyką i ruchem. Rozwija wrażliwość i kreatywność. Budzi dobre emocje.
Uczestników sekcji tanecznych Ewenement łączy taniec. Wspólne spędzanie czasu daje poczucie przynależności, silnej wspólnoty. Młodych adeptów tańca jest wielu – około 150 rocznie. Wszystkich wyszkolonych tancerzy było też dużo - około 1200, a prawie 100 z nich zrobiło karierę w Polsce lub Europie. Wielu wychowanków to dorośli już ludzie, którzy teraz przyprowadzają na zajęcia swoje dzieci.
Ewenement zapisał piękną kartę w historii Dzierżoniowa i Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.
Zapraszamy na koncert. Wstęp wolny.

Data imprezy: 
piątek, Czerwiec 14, 2019 - 18:00
Kategoria imprezy: 
Koncert
Kup bilet on-line