Dzisiaj

środa, 29 styczeń 2020 Zdzisława, Zenona i Waleriana

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Filharmonia bez Filharmonii : „Leclair, czyli Vivaldi z Paryża”

Opis: 
Filharmonia bez Filharmonii : „Leclair, czyli Vivaldi z Paryża”
Środa, 4 grudnia, Sala Koncertowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, godz. 18:00.
Wykonawcy:
zespół barokowy Green Kore
Joanna Boślak-Górniok - klawesyn
Jesenka Balic Zunic (Dania) - skrzypce
Celem cyklu „Filharmonia bez Filharmonii” jest stworzenie albo raczej odtworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do dzieł największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami „Filharmonii bez Filharmonii”.
W odróżnieniu od „prawdziwych” filharmonii w ramach projektu dominować będzie muzyka XVII i XVIII wieku i dzieła, które należą do jej kanonu. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki przeszłości.
Inicjatorem projektu jest Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”, znana m.in. z organizacji festiwalu „Muzyka w Raju” w lubuskim Paradyżu. Strona artystyczna powierzona została artystom związanym z orkiestrą Kore oraz młodym polskim muzykom, którzy zdobywają profesjonalne szlify w zespole Green Kore. Od strony muzycznej całością kieruje klawesynistka Joanna Boślak-Górniok.
Grudniowe koncerty „Filharmonii bez Filharmonii” pod tytułem „Leclair, czyli Vivaldi z Paryża” odbędą się: 4 grudnia w Dzierżoniowie (Sala Koncertowa DOK), 5 grudnia w Obornikach Wlkp. (Sala koncertowa OOK), 6 grudnia w Świdnicy k. Zielonej Góry (Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza), 7 grudnia w Sulechowie (aula Wydziału Zamiejscowego Uniwersytetu Zielonogórskiego) i 8 grudnia w Głogowie (Teatr Miejski im A. Gryphiusa).
Partnerem głównym cyklu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, a współorganizatorami i partnerami poszczególnych koncertów: Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, Urząd Miejski w Dzierżoniowie, Obornicki Ośrodek Kultury, Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza, Gmina Świdnica, Uniwersytet Zielonogórski, Gmina Sulechów, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Miasto Głogów. Patronem medialnym cyklu jest Radio Zachód.
Darmowe zaproszenia do odbioru w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, ul. Świdnicka 23 w godz. 10.00-17.00, tel. 74/64 65 019

 

 
Data imprezy: 
środa, Grudzień 4, 2019 - 18:00
Kategoria imprezy: 
Koncert
Kup bilet on-line